Szülői munkaközösség

A szülői munkaközösség célja

Szoros kapcsolat kiépítése a szülők és az iskola között, vélemények, észrevételek megbeszélése, rendszeres információáramlás. Az iskolát segítő társadalmi erők összefogása: szülők, vállalkozók, gazdasági szervezetek támogatásának megnyerése.
Céljaink között az első helyen szerepel, hogy az iskolát megsegítsük olyan fontos szükségleteiben, amit költségvetésükben nem, vagy csak szűkös keretek tudnak tervezni. A SZMK-nak munkája eredményessége érdekében elő kell teremtenie a támogatáshoz szükséges anyagiakat. Tudjuk, hogy a bevételi források mennyire beszűkültek az utóbbi években, de bízunk abban, hogy az iskola és a szülői közösség maximális összefogásával sok mindent megvalósíthatunk együtt. Kitűzött céljaink eléréséért folyamatosan dolgozunk, ezért szükségünk van az aktív és a még aktívabb szülők együttműködésére. Ha szeretnél részt venni az SZMK mindennapi életében, tagja lenni a csapatnak, közelebbről megismerni a feladatokat, jelen lenni az ötletek és döntések születésénél, akkor jelentkezz bátran martonreka@upcmail.hu vagy a tozserne69@gmail.com e-mail címen!

Hagyományos feladataink

- elsősök és szüleik köszöntése, apró ajándék
- novemberi szülők-nevelők báljának megszervezése
- télapó ajándékok vásárlása, csomagok összeállítása
- anyagi támogatás a farsangi bál tombolatárgyaihoz
- gyermeknapi meglepetés
- pedagógusnapi köszöntés
- támogatás a ballagók búcsúvacsorájához
- fénymásolópapír folyamatos utánpótlása
- diáknap támogatása
- szakkörök támogatása
- tanulmányi versenyek támogatása
- országos sportversenyek, diákolimpiák támogatása

Ami már megvalósult

És néhány példa a teljesség igénye nélkül arról, ami az elmúlt pár évben megvalósult:
- röplabdapálya kialakítása, labda vásárlás
- parkosítás, növényvásárlás
- dél-keleti fekvésű tantermekre reluxa
- szabadtéri hangosítóberendezés beszerzése
- kerítésjavítás
- földrajz és történelem térképek vásárlása
- hozzájárulás az ebédlő székeinek cseréjéhez
- 8 osztály szekrényeinek felújítása
- sulipóló megtervezése, folyamatos értékesítése
- honlap készítés

Bevételeink

Mindez persze nem jöhetne létre a szülők segítsége nélkül. Hagyományaink ápolásához, terveink megvalósításához minden tanulótól 1000 Ft-ot kérünk egy tanévre. Ezt mindig az osztály képviselője szedi be, legkésőbb október 30-ig.
Ezen kívül fő bevételi forrásunk a novemberben megrendezett szülők- nevelők bálja. A bál teljeskörű szervezése, lebonyolítása az SZMK feladata, így a nyereség az SZMK vagyonát gyarapítja.

SZMK tagok

SZMK elnök:Mocsáry Rajmund